444 9 782 / 0216 551 27 83-84

Bilgilendirme
Bu formda verdiğim bilgilerimin, ŞUA İNŞAAT ve bağlı diğer şirketleri tarafından her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanılmasına izin veriyorum.
Okudum anladım.


Yaşamın merkezinde, İstanbul’un ortasında…
 
Adalar, deniz ve İstanbul’un dört bir yanını görebilen muhteşem manzarasıyla... Nereden gelirseniz gelin kolayca ulaşılabilen konumuyla… Şehrin orta yerinde doğa özlemine son veren % 75’lik sosyal donatı ve peyzaj alanı oranıyla… Alışveriş keyfine yepyeni bir yorum getiren cadde çarşısındaki 26 ticari alanıyla 24.000 m2 alan üzerinde yükselen 3 blokta farklı zevk ve beklentilere hitap eden 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçeneklerinin yer aldığı 785 konutuyla Kadıköy’ün en güzel yerinde yepyeni ve elit bir konsept…
 
Biliyoruz, herkesin bir yaşam konsepti var…
Anadolu yakasının kalbi Kadıköy’ün de öyle…
 
Elite Concept… 
 

 

Launch
Launch
Launch
Launch
Zamanın ötesinde, İstanbul’un ortasında…
 
Çizgisi, ayrıntısı ve dokusuyla zamanın ötesine geçen bir mimari… Özel cephe yapısıyla Kadıköy’ün siluetine değer katacak bir tasarım. Her köşesi ve metrekaresi elit bir yaşam sürmeniz için tasarlanan bir proje. Mimarisinde yer verilen tüm donanımların mücevher ustası titizliğiyle seçilip yerleştirildiği bir konsept. Merkezi klima sisteminden ankastre mutfağa, akıllı ev teknolojisinden muhteşem İstanbul manzarasını kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan %90 cam panoramik cephe.
 

Nasıl bir proje İstanbul’un şehir siluetine değer katabilir? Hangi akımlar, hangi trendler eşsiz bir mimariye hayat verebilir? Ne tür bir anlayış, nasıl çizgiler farklı hayal ve beklentilere cevap verebilir? İşte böylesi sorulardı Elite Concept’i tasarlarken bize ilham verenler. Ve o sorulara verilen cevaplardı çizgilerimize yön verenler... İnsanın hep daha fazlasına layık olduğu düşüncesiydi, çizdiğimiz projeyi, inşa ettiğimiz yapıyı bir beton parçasından öteye götüren... Mimari mekan ve yapı özelliklerini incelikli detay ve nitelikli sistemlerle bütünleştirerek kusursuz olanı yaşatabilen bir yapı sunma amacıydı Elite Concept’i eşsiz bir yaşam konsepti haline getiren...

 

Elite Concept’i tasarlarken içine fonksiyonlar doldurulmuş kütleler yerine, kullanım fonksiyonundan yola çıkan, çevre parametrelerini dikkate alan ve bunları yaparken görsel fonksiyonları da göz ardı etmeyen bir yapı oluşturmak, bizim ana çıkış noktamız oldu. Dikine yükselen blokların prizma şeklinin arkasında, her ne kadar biçim kaygısı ya da tesadüfi olarak gelişen bir süreç olduğu düşünülse de bizim amacımız yan yana geldiklerinde birbirlerinin manzarasını kesmeyecek bir yerleşim ahengi yakalamaktı. İşte her dairenin kendine ait panoramik bir manzaraya sahip olmasının arkasındaki küçük sır da buydu. Bu düzenleme ile salondan mutfağa dairelerdeki tüm mekanlar, tüm alanlar aynı manzaraya sahip olma ayrıcalığına kavuşmuş oldu. Üstelik köşe daireler iki yönlü bir manzaraya bakar hale geldi.
 
Bloklar, kusursuz bir esneklik sağlayan strüktür kurgusuyla, yani farklı kuvvet, ağırlık ve gerilimlere direnç ve denge kazandıran ölçü tekrarlılıklarına sahip iç yapı düzeniyle tasarlandığı için, dairelerin 1+1’den 2+1’e, 3+1’den 4+1’e kolaylıkla dönüşebilmesi sağlandı.
 
Kulelerin baza katmanı; sosyal tesisler, teras bahçe ve mağazalardan oluşan bir yerleşim planıyla düzenlendi. Teras bahçede dinlenme ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra burada yer alacak heykelsi bir skylight’ın bu ortamdan alınan keyfi daha da katlayacağını düşündük. Alt bahçede, setlendirip kademelendirerek ekstra kullanım alanı haline getirdiğimiz peyzaj düzenlemesi, blokların mimarisine uygun geometrik bir grafik tasarıma sahip. Bahçeyi tepeden gören rezidansların seyir keyfini artırmak amacıyla peyzaj kurgusunda alçak yeşillikler tercih etmemizin yanı sıra yüksek ağaç gruplarının çeperde kalmasına özen gösterdik.
 
Her bloğa özel lobi ve giriş alanının yer ayrıldığı projenin garaj bölümlerinde ortak bir giriş lobisine yer verdik. Yolların ve farklı ulaşım alternatiflerinin odak noktasında yer alan böylesi bir projede, otoparka ve rezidans kapılarına rahatça ulaşabilmenin olmazsa olmaz bir kriter olduğu düşüncesiyle rezidans ve ticari alanların otoparklarına, kapasitelerine göre ayrı ayrı katlarda yer vermenin uygun olacağına karar verdik. Mağazalarla bütünleşik olarak düşünülen alt bahçelerde, trafikten soyutlanmış yaya dolaşım alanları ve meydanlar projenin olmazsa olmazlardan biriydi. Blokların cephesinde içeri açılabilen kapı ve pencereli, özel korumalı camdan kat bazında silikonlu giydirme uygulamasının tercih edilmesindeki amaç, metal ve cam kombinasyonlu endüstriyel tasarımlı balkonlarıyla bakım gerektirmeyen rafine bir sonuca ulaşabilmekti.
 
Balkon parapetlerinin, dairelerin ana kulanım alanlarında şeffaflaştırılarak katlardaki daire kombinasyonlarına göre çeşitlendirildiği düzenlemeyle, kendiliğinden işleve sahip, hareketli bir cephe mimarisine ulaşmayı amaçladık. Balkon parapetlerinin kısmen aşağı sarkıtılmasındaki amaç, ızgara ve balkon çıkmalarıyla beraber cam cepheler için güneş kırıcı bir fonksiyonelliğe ulaşmaktı. Parapetlerin alt cidarındaki fuga içine bütün katlar çeperince yerleştirilen LED ışıklar sayesinde tüm binanın kontrollü biçimde aydınlanmasını amaçladık. Sosyal tesis olarak planlanan alanlar; kapalı havuz, fitness center, cafe ve açık teras olarak planlanırken blok çatılarında 360 derece İstanbul manzarasına sahip bahçe teraslara yer verdik. İşletme ihtiyacına göre bölünüp birleştirilebilecek yapıda tasarlanan ticari alanların, küçük mağazadan büyük markete kadar farklı kullanım alanlarına kolaylıkla cevap verebilmesini amaçladık. Üstelik önlerinde uzanan açık alan sayesinde, alışverişte geçirilen zamanları daha da keyifli hale getirmeye çalıştık. Akıllı sistemlerle kontrol edilen projenin peyzaj alanı sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı için; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların yanında yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sisteminin, ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için ise güneş panellerinin ana tesisat sistemine entegre edilmesiyle doğaya zarar vermeyen tamamen doğal bir yaşam konsepti amaçladık.
 
Adnan Kazmaoğlu / Yüksek Mimar
Launch
Launch

Gidebileceğiniz her yerin yanıbaşında...

 

Kadıköy Sahil: Bir kıtadan diğerine geçmek, biraz deniz havası almak, sevdiklerinizle buluşmak ya da kendinizle başbaşa kalıp kafa dinlemek için kat edeceğiniz mesafe sadece 4 km.

 

Bahariye Caddesi: Nostaljik tramvay çanları eşliğinde yürüyüş keyfi yapabileceğiniz İstanbul’un en güzel caddelerinden Bahariye Caddesi sadece 5-6 dakikalık mesafede.

 

Moda Sahili: Kimi zaman adalara karşı sağlıklı yaşam koşusu yapabileceğiniz, kimi zaman da biraz deniz havası alıp ruhunuzu dinlendireceğiz İstanbul’un en keyifli sahillerinden Moda sahiline ulaşmak için trafikte 10-12 dakikanızı geçirmeniz yeterli olacak.

 

Kalamış Marina: Gündelik hayatın yoğunluk ve stresinden sıkıldığınızda özel tekne ya da yatınızla Marmara’nın eşsiz mavisiliğine açılabileceğiniz mavi bayraklı Kalamış Marina sadece 4 km uzaklıkta.

 

Bağdat Caddesi: Cafeleri, mağazaları, alışveriş, yaşam ve eğlence kültürüyle sadece İstanbul ve Türkiye’nin değil dünyanın da sayılı merkezlerinden biri olan Bağdat Caddesi’ne sadece 6-7 dakikalık uzaklıktasınız.

 

Eğitim ve Sağlık Kurumları: Uzman akademik kadrolarıyla geleceğin bireylerini hayata hazırlayan İstanbul’un en önemli eğitim kurumları evinize çok ama çok yakın. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Marmara Üniversitesi (Göztepe ve Haydarpaşa Kampüsü), Doğuş Üniversitesi, Doğuş Lisesi ve İstanbul Anadolu Fen Lisesi bu eğitim kurumlardan sadece birkaçı. Keşke hiç ihtiyacınız olmasa, ama sağlığınızla ilgili herhangi bir acil müdahele gerekirse Türkiye’nin önemli hastaneleri aracınızla sadece birkaç dakikalık mesafede. Göztepe Eğitim ve Araştırma, Medipol Acıbadem, Acıbadem, Medical Park, Siyami Ersek ve Haydarpaşa Numune Hastanesi bu kurumlardan sadece birkaçı.

 

Alışveriş Merkezleri: Elite Concept’te yaşamaya başladığınızda eviniz ve kendinizle ilgili alışverişleriniz için birçok seçeneğiniz var. Yerli ve yabancı markaları bir araya getiren Optimum Outleet, Nautilus ve Akasya AVM, evinizin temel gereklilikleri için CARREFOURSA KOZYATAĞI ve yapı malzemeleri için de BAUHAUS, evinize aracınızla birkaç dakikalık mesafede.

 


METRO VE METROBÜS
YANIBAŞINIZDA

E-5 KARAYOLU
1 DAKİKA

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ
5-6 DAKİKA

AVRASYA TÜNELİ
8-9 DAKİKA

HAREM ARABALI VAPUR İSKELESİ
8-9 DAKİKA

KADIKÖY VAPUR İSKELESİ
10 DAKİKA

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
20-25 DAKİKA


Yolların merkezinde, ulaşım avantajlarının ortasında...

 

Özel araç, metro, metrobüs, otobüs ya da vapur… Nasıl ya da neyle gelirseniz gelin, Kadıköy’de bütün yollar Elite Concept’e çıkıyor. Sadece otoyolların değil, farklı ulaşım alternatiflerinin de kesiştiği bir noktada yükselen Elite Concept, merkezi konumuyla ulaşım sorununu hayatınızdan çıkarmak konusunda fazlasıyla iddialı. Düşünsenize bir, evinizden çıktığınızda 5-6 dakikada Boğaziçi Köprüsü’ne, 6-7 dakikada Bağdat Caddesi’ne ve Kadıköy sahile, 20-25 dakikada ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyorsunuz.Buna kolaylık denmez de ne denir?

 

Kazancın odağında, yatırımın ortasında… 
 
Kadıköy Fikirtepe, şimdilerde sadece Türkiye’deki değil, dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının da gözdesi olan bir lokasyon durumunda. Tamamlandıktan sonra caddeleri, mağazaları, alışveriş ve moda kültürü, yaşam trendleri ve geniş yollarıyla İstanbul’da deyim yerindeyse bir Manhattan etkisi yaratacak Kadıköy Fikirtepe’nin en güzel yerinde elit bir yatırım konsepti. Ulaşılabilir konumu, merkezi lokasyonu ve İstanbul’un dört bir yanını görebilecek manzarasıyla Elite Concept, yatırımda büyük düşünenlere kısa vadede yüksek kazanç vaadeden bir yatırım konsepti. Dolayısıyla Elite Concept’e sadece bir yaşam projesi olarak değil geleceğe yönelik kazançlı ve doğru bir yatırım olarak bakmakta pek de haksız sayılmazsınız.
 

Anadolu yakasının kalbinde, İstanbul’un ortasında…

 

Herkes için ayrı bir anlam ve önemi var Kadıköy’ün… Kimisi için tarihi tren garıyla bir zamanların Anadolu’nun İstanbul’a açılan kapısı… Kimisi için iskeleye yanaşan vapur kornalarının martı sesleriyle oluşturduğu yaşamın eşsiz bir melodisi... Kimisi için Bağdat Caddesi’nde ya da meşhur Salı Pazarı’nda alışveriş keyfi… Kimisi için adalara karşı sahilde sağlıklı yaşam koşusu… Uzun ince bir caddede nostaljik tramvay çanları eşliğinde yürüyüş keyfi… Sarısı, laciverti, boğası, Moda’sı, yolların kesişim noktası ve sevenlerin buluşma noktası... Eğlencenin, kültürün, alışverişin, yatırımın ve tabi ki yaşamın merkezi Kadıköy... anadolu yakasının kalbinde, istanbul’un ortasında…

 

Launch
Launch

Eğlencenin ötesinde, aktivitenin ortasında…

 

Merkezi konumu gereği dilediğiniz yere kolayca ulaşabileceğiniz, dolayısıyla da ihtiyacınız olan her şeyi zorlanmadan bulabileceğiniz Elite Concept’te bulamayacağınız tek şeyin sıkıntıdan patlayacağınız zamanlar olacağını şimdiden bilmenizde var Nedeniyse çok Basit. Elite Concept’te hayatınıza renk katacak o kadar çok sosyal aktivite var ki. Hangisinde daha çok zaman ayıracağınız tamamen size kalmış...

 

Manzaranın karşısında, bir keyfin ortasında…
 

Bir yanınızda sıra sıra dizilmiş adalar, etrafında onları kucaklayan Marmara’nın uçsuz bucaksız mavisi, bir yanda tarihi yarımadanın göz alıcı silueti diğer yanda ise Çamlıca. Burada ne yana baksanız sizi ayrı bir İstanbul silueti ve muhteşem bir manzara bekliyor. %90 cam panoramik cephe mimarisi ise, bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılıyor.

 
Beklentilerin ötesinde, kolaylığın ortasında…
 
Evde olmadığınız zamanlarda ister eve gelmek üzere olun ister şehrin herhangi bir noktasında, ister şehir dışında olun isterse de dünyanın bir ucunda, evinizi tek bir parmak dokunuşuyla dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan internet bağlantısı olan bir akıllı telefon ya da tabletten başka bir şey değil.
 

Alışverişin merkezinde, ihtiyaçların ortasında...

 

Elinizde poşetlerle oradan oraya koşturmadan, trafiğe takılıp zaman kaybetmeden, biraz alışveriş, biraz yürüyüş, biraz da caféde muhabbet, alışveriş bitince de hoop birkaç adımda evdesiniz. İşte Elite Concept’te sizi bekleyen alışveriş konsepti de tam olarak böyle bir şey olacak... Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddesindeki mağazalarda giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’ye tüm ihtiyaçlar ve markalar bir araya gelecek.

 

Stresin uzağında, huzurun ortasında...

 

En son ne zaman gözleri kapalı bir şekilde çimler üzerinde yalın ayak yürüdünüz? Peki şırıl şırıl akan suların su seslerine karışan kuşların cıvıltılarını en son ne zaman dinlediniz? Gölgesinde oturup dinlendiğiniz ağacın yapraklarına çarpan rüzgarın sesiyle tarifsiz bir huzur yaşadınız? İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız bunları hatırlamamanız kadar doğal. Özlemeniz de öyle… %75 sosyal donatı ve peyzaj alanı genişliği, şırıl şırıl akan süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurlarıyla Elite Concept, şehrin orta yerinde, adeta doğanın İstanbul’a sunduğu değerli bir armağan…

 

Doğayı düşünmek tasarruf sağlar mı?

 

Burada bu soruya verilecek cevap, tabi ki evet! Elite Concept’teki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların yanında yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştirilecek. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılacak. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarruflar doğal olarak aidatların da azalmasını sağlayacak. Ve tabi ki daha yaşanabilir bir gelecekte sizin de payınız olacak.

Launch
Launch

Niyazibey Sokak Tepe Camii Yanı 3416. Ada 2. Parsel Fikirtepe
Kadıköy / İSTANBUL

444 9 782
0216 551 27 83-84

info@eliteconcept.com

Launch
Launch